Na regijskem tekmovanju, kjer tekmuje 26 šol večje regije, je dne 11. 4. 2024 je tekmovalo 7 učencev naše šole. Vsi so se dosegli odličen rezultat.
Rezultati naših učencev v 8. razredov še posebej izstopajo, saj so vsi štirje osvojili Stefanovo priznanje in so uvrščeni v sam vrh lestvice. David, Tobija in Žiga so si prislužili tudi uvrstitev na državno tekmovanje.

3. mesto – David Štefan
4. mesto – Tobija Vid Škulj
6. mesto – Žiga Rink
14. mesto – Lovro Smolnikar


Rezultati naših učencev v 9. razredu so bolj povprečni, a tudi tu smo dobili 2 priznanji (Jure in Luka). Juretu Pogačarju je uspel ponovno odličen rezultat, uvrstil se je na 2 mesto, dobil priznanje in se uvrstil na državno tekmovanje. Naj spomnim, da je Jure v tem šolskem letu že osvojil zlato priznanje na državni ravni iz astronomije, kjer je bil med 12 najboljšimi v državi.

2. mesto – Jure Pogačar
39. mesto – Luka Šumiga
49. mesto – Tibor Dremelj


Kot mentorica sem izjemno ponosna in vsem tekmovalcem iskreno čestitam in držim pesti za dober rezultat naših 4 predstavnikov (Jureta, Davida, Tobije in Žiga) tudi na državnem tekmovanju.


Mentorica: Damijana K. Vrhovec