Učenci 5. razreda OŠ Dob so imeli v sredo, 3. 4. 2024, naravoslovni dan Kemijski poskusi. Učiteljica Sonja N. Vedenik jih je povabila v učilnico kemije in naravoslovja ter jim predstavila tematiko eksperimentalnega dela v kemiji. Za učence je pripravila vrsto zelo zanimivih, eksplozivnih in barvitih poskusov, ki so jih očarali. Zelo so jih navdušili tudi paličnjaki, ki so se lahko med odmorom sprehodili po njihovih rokah. Najbolj razburljiv del naravoslovnega dneva je bilo skupinsko delo, ko so učenci tudi sami postali raziskovalci in se urili v osnovnih veščinah raziskovanja v kemiji. V skupinah so merili temperaturo, tehtali zelo majhne količine snovi, pripravljali točno določen odmerek tekočin in razvrščali elemente s pinceto ter kapalko. Učiteljica Sonja N. Vedenik je učence 5.b tako navdihnila za izvajanje poskusov, da so kasneje še sami nadaljevali z izvajanjem eksperimentov v matični učilnici. Lahko rečemo, da se je na tem dnevu dejavnosti zgodila prava kemijska reakcija med iskrenim navdušenjem učencev in izvajanjem kemijskih poskusov, bili so navdušeni. Učiteljici Sonji N. Vedenik se zahvaljujemo za navdih in strokovno predstavitev vsebin.

Učenci 5.b in razredničarka

 

Oznake: