Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International Association of School Librarianship) tudi letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic s praznovanjem meseca šolskih knjižnic. V slovenskem prostoru ga tradicionalno koordinira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Letošnji slogan se glasi:

Šolska knjižnica:

moj srečni kraj,
kjer ustvarjalnosti in domišljiji ni meja.

Naša šola je sodelovala z izdelavo plakata za promocijo šolskih knjižnic.

IASL je ob prejemu izdelka naših učenk Lucije in Zale zapisal:

“Books are our best friends, and there is no better place to experience the joy of reading than a library. Lucija Kovač and Zala Mohar, grade IX students from OŠ DOB, Šolska Ulica 7, 1233 DOB, Slovenia, represent this well. Congratulations to our young artists, and thanks to the school librarian for arranging the activity at the school.”

Najlepša hvala za pomoč pri likovnem delu pa velja učiteljici Tini Lanišek.