V 1. razredu podružnice Krtina obravnavamo temo Bilo je nekoč. Spoznavamo, kako so ljudje živeli v preteklosti, kakšne hiše so imeli, njihova oblačila in stare predmete. Učenci z veseljem poslušajo, kako so se otroci igrali v preteklosti in kakšne igrače so imeli. Poimenovali smo stare jedi na fotografijah in ugotovili, da še danes kuhamo po starih receptih. Odločili smo se, da naredimo razstavo starih predmetov in na ogled povabimo še ostale razrede. Hvaležni smo staršem in starim staršem, da so nam te predmete posodili za kratek čas. Z ogledom razstave se lahko malo povrnemo v stare čase in si poskušamo zamišljati, kako so te predmete uporabljali. V okviru projekta »Skupaj zmoremo več« se trudimo tudi za ohranjanje kulturne dediščine in starih običajev.

Učenci in učiteljice 1.k, podružnica Krtina

 

Oznake: