Tudi letos smo tretji petek v mesecu novembru imeli slovenski tradicionalni zajtrk.

Z njim želimo spomniti na pomen uživanja lokalne hrane. Naše mize smo najprej polepšali s pogrinjkom, nato pa si privoščili okusno mleko, kruh z medom in maslom, na koncu pa še jabolko.

Ogledali smo si nekaj zanimivih posnetkov o pomenu zajtrka za naš delovni dan, spoznali življenje in zgradbo čebel. Iz papirja smo izdelali čebelico in z njimi okrasili tablo v razredu. Dan smo obogatili z obiskom BIO MLINA STRAŽAR v Škocjanu.

Ogledali smo si prostore in naprave, ki so potrebne za mletje žita, sušilni stroj za testenine, skladišče in pestro izbiro izdelkov, ki so del ponudbe mlina. Posladkali smo se z odličnimi medenjaki in čajem.

Sošolec Luka, ki nas je povabil na ogled mlina, nas je popeljal še do hleva s konji. Sprehodili smo se po okolici mlina, se usedli na kočijo, splezali na hišico na drevesu, naredili skupno fotografijo in se zahvalili gospodu Davidu Stražarju za zanimivo predstavitev delovanja mlina. 

 V šolo se nismo vrnili praznih rok. Vsak je dobil vrečko polnozrnatega koruznega zdroba.

HVALA. 

 

Oznake: