Spoštovani!

Odločili smo se, da se priključimo humanitarni akciji za pomoč predvsem otrokom in materam, ki so zaradi izrednih razmer v Ukrajini prisiljeni zapustiti svoje domove.
Verjamemo, da je potrebno stopiti skupaj in pokazati solidarnost do vseh tistih, ki so v teh težkih časih izgubili svoj dom. V kolikor lahko in če se želite pridružiti naši humanitarni akciji, lahko darujete:

– konzervirano hrano (v pločevinkah ali vrečkah z daljšim rokom uporabe), juhe v vrečki, moko, suh kvas in vodo, suho sadje, oreščke, testenine, prepečenec;

– hrano za otroke in dojenčke ter higienske pripomočke (plenice, vlažilni robčki, vložki, tamponi, milo, šamponi …);

baterijske svetilke, baterije in prenosne baterije (power bank), generatorje.

Oblačil trenutno ne zbiramo.

Vaše donacije lahko oddate do petka, 18. 3. 2022, do 12.00:

– v OŠ Dob (na hodniku pri 1. razredih),

– v PŠ Krtina (vetrolov pri novem vhodu).

V župnišče Dob (”stare štale”) pa lahko donacije prinesete od 21. 3. 2022 do 2. 4. 2022.

Vse donacije bomo odpeljali na zbirno mesto Karitas in Rdeči križ (v Mengeš), ki bo poskrbel za prevoz zbranega v Ukrajino.

Za vašo pomoč se vam iskreno zahvaljujemo.

Marjana Demšar, Brigita Jahić in Barbara Vidmar