V torek, 16. 11. 2021, smo imeli prav posebno razredno uro. Z nami sta bili učiteljici Nastja in Nataša. Pogovarjali smo se kako na nas vplivajo različne besede.

Učiteljici sta najprej odigrali kratek prizor. Vsaka je imela v rokah sliko dečka oziroma deklice. Med seboj sta si izmenjali grde besede. Ob vsaki grdi besedi se je list papirja nekoliko zmečkal. S tem pa tudi deček in deklica. Nato smo bili na vrsti mi. Vsak je moral povedati eno lepo besedo. Ob tem sta se papirja začela ravnati in deček in deklica sta bila zopet vidna.

Kaj smo se naučili? Premislimo predem izgovorimo grdo besedo, saj z njo «mečkamo« srca. Tudi opravičilo ne zaceli rane grdih besed(papir ni bil čisto gladek). Lepe besede nas razveselijo in osrečijo. Delimo si jih. Upamo, da nam bo uspelo. Nekaj smo jih zapisali na doma izdelane listke.

Ema in Domnik, 5.k

 

Oznake: