V mesecu marcu smo bili učenci 1. in 2. razreda PŠ Krtina na 3 dnevnem športno naravoslovnem taboru v CŠOD Čebelica, Dolenja vas. Spoznavali smo dolenjsko pokrajino, travnike in gozdove. Prvi dan smo se podali na kratek pohod proti cerkvi na Zaplazu in prisluhnili dogodivščinam o škratu Čatežu. Zvečer pa smo na bližnjem travniku opazovali ozvezdje, ter izvedeli nekaj zanimivosti. Na prelep sončni dan smo odkorakali v gozd, kjer smo raziskovali gozdne rastline. Na travniku pa nas je učiteljica Živa podučila o kurjenju ognja. Nabrali smo dračje po gozdu, ter zakurili ogenj, na katerem smo si popekli kruhke. Popoldan pa je bil bolj športno umetniško obarvan. Slikali smo na svilo ter plezali na plezalni steni. Zvečer smo se družno poigrali ob igri Aktiviti. Vsak večer smo pred spanjem prisluhnili pravljicam ter utrujeno zaspali. Zadnji dan smo imeli veliko dela s pakiranjem. Vsak dan smo imeli ocenjevanje sob, zato smo se zelo trudili, da so bile sobe čiste in urejene. Na koncu si je najbolj urejena soba zaslužila priznanje.

V njihovem zimskem vrtu smo spoznavali gozdne živali in njihove sledi. Prelevili smo se tudi v lego pravljičarje.

Doživeli smo ogromno novih, zanimivih stvari. Naučili smo se veliko, saj je narava najboljša učilnica na svetu.

Učenci in učiteljice 1. in 2. razreda PŠ Krtina

 

Oznake: ,