V minulem vikendu, 23. in 24. marca 2024, je ekipa OŠ Dob, ki so jo sestavljale učenke 7.a Hana Kokalj Osolnik, Neja Kerč in Pika Leskovšek, sodelovala na tekmovanju World Scholar’s Cup (WSC), ki je potekalo v OŠ Trebnje in v Festivalni dvorani Ljubljana. Že prva udeležba OŠ Dob je prinesla izreden uspeh, saj so si učenke prislužile nastop na svetovnem prvenstvu.

Tekmovanje je obsegalo več disciplin, od ekipnega debatnega turnirja, individualnega testa in eseja, do ekipnega kviza, ki je potekal pred publiko v Festivalni dvorani Ljubljana.

Učenke 7.a so sodelovale v kategoriji Junior in so dosegle izjemen uspeh, saj so osvojile 4. mesto v državi na področju ekipnega kviza in 8. mesto na področju eseja. Vse tri so prejele še individualne medalje za izredne dosežke na področju eseja in individualnega kviza.

Izjemni rezultati v vseh kategorijah pomenijo, da bo ekipa OŠ Dob imela možnost zastopati slovenske šole na svetovnem prvenstvu (WSC Global Round).

Iskrene čestitke tekmovalkam ob tem uspehu.

Domen Kac, mentor