Tudi v letošnjem šol. letu smo v mesecu septembru učence devetih razredov OŠ Dob pozvali, naj se vključijo v medgeneracijski šolski projekt “Moj veliki prijatelj” in prevzamejo pod svoje okrilje enega izmed prvošolcev.

Odziv je bil izjemen – celo tako velik, da imajo nekateri prvošolčki po dva devetošolca. V Tednu otroka, 10. 10. 2024, smo v telovadnici OŠ Dob organizirali sprejem prvošolcev v skupnost učencev šole in izvedli spoznavno aktivnost med učenci devetih in prvih razredov. Vsak prvošolec je dobil svojega novega velikega prijatelja, ki ga bo usmerjal, se z njim igral ali učil, ga povprašal po počutju in mu pomagal pri reševanju zagat in morebitnih stisk v tem šolskem letu. Vzdušje ob spoznavnem dogodku je bilo zelo igrivo, veseli nas obojestransko navdušenje sodelujočih učencev. Verjamemo, da se bodo med nekaterimi stkale prave prijateljske vezi, ki bodo trajale tudi v prihodnje.

Učencem želimo uspešno ter radoživo nadaljevanje prijateljskih korakov in veliko lepih skupnih trenutkov.

Jasna Zorenč in Lana Klopčič, mentorici SUŠ