Vsi učenci so bili v tem tednu trajnostno naravnani, saj je potekal Evropski teden mobilnosti. Na šoli smo izvedli tekmovanje in beleženje o trajnostnem načinu prihoda v šolo ter ustvarjali likovne izdelke na to temo. Ti so bili razstavljeni tudi v Češminovem parku v Domžalah.

Ob zaključku projekta smo izvedli pohod ob reki Rači do Šentvida oziroma Lukovice in nazaj ter preko kviza preverili znanje o trajnostni mobilnosti in pomenu gibanja.

Ob vrnitvi v šolo je na  šolskem igrišču potekala razglasitev rezultatov ob zaključku tedenskega projekta, kjer je podžupan Matej Primožič najboljšim podelil simbolične nagrade.

Želimo si, da bi podobno opazovanje in tekmovanje prihajanja v šolo izvedli tudi v spomladanskem času in preverili, če lahko spremenimo navade prihajanja v šolo.