Še svežo iz tiskarne smo v knjižnico dobili prijazno slikanico z naslovom Sanje medveda Pija. Napisala jo je Nuša Turk, naša učiteljica v podaljšanem bivanju.

Skozi prikupno prvoosebno pripoved medved Pij razgrne značilno življenje medvedov. Kot mladički so razigrani in radovedni kot človeški otroci. Radi imajo gozdne sadeže, koruzo, pa tudi mravlje. Ker pa ljudje menimo, da je medvedov preveč, so v nevarnosti. Zato si iščejo nov, varnejši dom v Alpah. Tam je mir in ni veliko ljudi, zato se tja selijo po posebnih medvedjih stečinah.

Knjiga je lahko s toplimi ilustracijami Marije Prelog in avtoričino poučno pripovedjo pripomoček k spoznavanju narave v prvi triadi osnovne šole.

Prva knjiga Nuše Turk z naslovom Palčki, skrivnostni prebivalci gozda, je izšla leta 2019 in si jo prav tako lahko izposodite v naši knjižnici.

Toplo povabljeni k branju!

Bilka Demšar Starman