3. 4. 2024 je na naši šoli potekalo tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje za učence od 1. do 7. razreda. Naslov letošnjega tekmovanje je bil Nevidni svetovi. Učenci so po prebranih knjigah, Muca Copatarica, Juri Muri po Sloveniji, Kakšno drevo zraste iz mačka in Lisičja luna, pisali pisno nalogo na književno temo. Tekmovanja se je udeležilo 61 učenk in učencev, priznanja pa so prejeli:

  • Lori Gunčar, Neja Roglič, Lorena Bojić, Sara Damijan in Iva Marija Šarčević iz 1. razreda,
  • Lara Hafner, Ela Kolšek, Maja Hribar, Alina Mravljak, Tit Stergar, Tea Košuta, Nika Mohar in Nal Stergar iz 2. razreda,
  • Iliana Dimitrova, Kristina Velepič in Olivija Zebec iz 3. razreda,
  • Monika Hribar, Nik Brcar, Naj Mandeljc, Ana Lešnik, Kim Milanovič in Ela Skroza iz 4. razreda,
  • Nia Cerar iz 5. razreda
  • Rubi Stergar in Vesna Dundović iz 6. razreda ter
  • Maša Likar iz 7. razreda.

Vsem tekmovalkam in tekmovalcem iskrene čestitke.

Mentorice