Tudi v letošnjem letu so učenci 9. razreda utrjevali znanje o besednih vrstah na prav poseben način. Pri urah smo najprej ponovili znanje o vrstah besed, ki so jih spoznali že v 5., 6., 7. in 8. razredu, in na novo spoznali še dve besedni vrsti. Nato pa so dobili nalogo, naj vrste besed predstavijo na kakršenkoli način, ki je njim blizu.

Učenci so dokazali, da so zelo inovativni in imajo neverjetne ideje. Tako so samostalnike, pridevnike, glagole in ostale besedne vrste predstavili s pomočjo družabnih iger, ilustracij, vrste besed so povezali s tehniko, saj so izdelali lesene izdelke in kolo besednih vrst, kvačkali so figurice za družabno igro, s pomočjo računalniškega programa in laserja izdelali pravo mojstrovino, za gibanje pa poskrbeli, ko so besedne vrste utrjevali z lovom na zaklad. Na fotografijah si lahko ogledate izdelke, ki so nastali.

Jasna Zorenč