V četrtek, 30.12.2023, smo v sodelovanju s krajevno skupnostjo Krtina priredili Miklavžev sejem na PŠ Krtina. Goste je pozdravila vodja podružnice Tjaša Vilar, nato pa je naš pevski zbor zapel nekaj pesmic ob spremljavi kitare. Na stojnicah smo ponujali izdelke in voščilnice, ki so jih učenci pridno izdelovali. V jedilnici pa so se mize šibile od številnih dobrot, kot so Pečjakove palačinke in potica, ter ročno izdelani piškoti, ki so nastajali izpod rok učencev in učiteljic. Vsak dan je na šoli mamljivo dišalo, ko smo pekli, tako da so učenci komaj čakali, kdaj jih bodo lahko poskusili. Spekli smo tudi kvašene parklje s pomočjo naše upokojene sodelavke. Starši in otroci so imeli čas, da malo poklepetajo in se družijo ob toplem čaju. Otroci pa so komaj čakali na obisk Miklavža s spremstvom. Obdaril jih je z bombončki, ter povedal par besed. Gostje so imeli možnost nakupa srečke. Dobitki so bili zanimivi in bogati.

Neizmerno smo hvaležni našim sponzorjem in staršem, saj smo s prodajo izdelkov in srečelovom obogatili naš šolski sklad. Zbrali smo 1400 €, ki smo jih položili na račun šolskega sklada OŠ Dob.