Ob lepem, sončnem vremenu,  smo se v sredo, 27.9.2023,  sedmošolci,  odpeljali do Bistre. Šli smo v Tehniški muzej Bistra. Ogledali smo si dve stalni zbirki: oddelek prometa in lesni oddelek.

Ker so v tem tednu potekali dnevi strojništva, smo si ogledali še štiri delavnice. Študenti so nam predstavili dvosedežnik, s katerim tudi tekmujejo. V Teslini dvorani smo si pogledali gorivne celice, hranilnik toplote in solarni panel ter tribologijo, mazanje in nanotehniko. V Pedagoški dvorani smo pogledali graviranje obeska na CNC stroju, zdržljivost materiala ter infrardečo termografijo. V Konjušnici pa so učenci lahko preizkusili simulator varjenja, vlakenske lasere in Stewartovo simulacijsko ploščad.

Izvedeli, videli in praktično preizkusili smo veliko novih stvari. Učenci so bili navdušeni.

Učenci 7.a in 7.b razreda