V četrtek, 14. 9. 2023, so imeli prvošolci prvi tehniški dan, in sicer so se spoznavali in urili v pravilih in obnašanju v prometu. Program Kolesarčki je program, ki preko igre poučuje, kako se vesti v prometnem okolju, da bi otroci postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu. Deževno vreme je dogajanje prestavilo v telovadnico, kjer so postavili poligon s pravim semoforjem, prometnimi znaki in prehodom za pešce. Učenci so vozili štirikolesnike na nožni pogon in spoznali, kako je voziti po pravi cesti.

Vsak razred je obiskla kuža Pazi, ki je z otroki ponovil kako prečkati cesto, otroci so mu zapeli pesmico in se z njim poigrali.

Odšli smo tudi na opazovalni sprehod po Dobu oz. Krtini, kjer smo bili pozorni na prometne znake in pravilno ter varno prečkanje ceste.