V petek, 8.9.2023, so se 5. razredi preizkusili v vožnji z Jumicar avtomobili. Petošolci OŠ Dob so se najprej zbrali v telovadnici, kjer so ob prijetnem pogovoru ponovili znanje o prometu in ugotovili že znano: zaradi varnosti sebe in drugih vedno upoštevaj prometna pravila in dobro opazuj promet okoli sebe.

Nato so se na prometnem poligonu izkazali kot vozniki avtomobilov. Najprej so si namestili varnostne pasove in se pogumno podali na vožnjo. Ta je bila sprva previdna, nerodna, roke in noge kar niso ubogale, a so hitro usvojili pravo tehniko in upoštevali prometno signalizacijo.

Lepo sončno vreme in nove izkušnje, spodbujanje sošolcev in njihova povezanost so pripomogli k temu, da so učenci neizmerno uživali in je bila vožnja skoraj prekratka.