Mesec februar je na PŠ Krtina že tradicionalno posvečen kulturi, spoznavanju in ohranjanju kulturne dediščine ter lepopisu. Na tekmovanje Krtkovo lepopisje so vključeni vsi učenci, nanj pa se pripravljajo pri rednih urah pouka. Letošnji lepopis je bil posvečen pesniku in narodnemu heroju Karlu Destovniku Kajuhu, saj je pred nekaj meseci minilo 100 let od njegovega rojstva. Pisati je začel že v najstniških letih in čeprav sam ni izhajal iz revnega delavskega okolja, je kot občutljiv mladenič kmalu opazil velike razlike v družbi in stiske ljudi. V svojih pesmih in dejanjih si je prizadeval za mir, svobodo in ljubezen. In prav o tem so na letošnjem tekmovanju razmišljali krtinski učenci. Njihova naloga je bila sestavljena iz dveh delov: prepisali so krajši odlomek iz Kajuhovega besedila in ga dopolnili z izvirnim avtorskim prispevkom. Izoblikovali so izvirno okrašeno prvo črko (inicialko) in se trudili za estetski zapis in videz izdelka.

V vsakem razredu je komisija izbrala in nagradila najboljši dekliški in fantovski izdelek. Pri avtorskih zapisih so se najbolj potrudili petošolci in marsikateri izdelek bi si zaslužil javno objavo. Nagrade so bile podeljene na prireditvi ob kulturnem dnevu, ki so nam jo z uprizoritvijo Povodnega moža, pripravili izvrstni igralci in mentorice OŠ Dob.

 

Oznake: