Olimpijske igre so priložnost, ko učencem lahko pobližje predstavimo različne športne aktivnosti, pravila iger in ekipni duh. Tako jih lahko motiviramo in navdušimo za preizkušanje le-teh. V času zimskih olimpijskih iger, ki so letos potekale v Pekingu, smo navijaški duh preselili v naše učilnice, kjer smo si ogledali ekipno tekmo naših smučarskih skakalcev in se veselili njihovega uspeha. Poslušali in prepevali smo slovensko himno in spoznali himne tujih držav ter njihove zastave. Učenci 2., 3. in 5. razredov so izdelovali in risali zimske športe (pripomočke), medalje, slovensko zastavo, olimpijske kroge in plakat naših športnih junakov. Svoje gibalne spretnosti so preizkusili na igrišču in v telovadnici, kjer so potekale različne športne aktivnosti: štafetne igre, hokej, metanje olimpijskih obročev na kartonske tulce, skakanje v daljino s pristankom v telemark … Kljub temu, da smo uživali v ustvarjanju, navijanju in gibanju, smo vseeno pogrešali sneg, ki bi nam pričaral tisto pravo zimsko vzdušje.

Učenci in učiteljice OPB

 

Oznake: