V četrtek, 14. 10. 2021 smo se z devetošolci odpravili na ogled Muzeja sodobne umetnosti Metelkova. Prijazne muzejske pedagoginje so nas popeljale skozi stalno razstavo in nam osvetlile ozadje predstavljenih sodobnih umetniških del. Učenci so spoznali zgodovino muzeja ter njegovo okolico. Pred ogledom in po njem so reševali tudi učne liste.

V torek, 19. 10. 2021 smo se z sedmošolci odpravili na ogled Narodne galerije, kjer smo se udeležili vodstva po stalni zbirki z naslovom »Zgovorne slike«. Učenci so vsebino umetniških del spoznavali tako, da so jih v skupinah sami opremili z mislimi in tekstom v slogu stipov. Obiskali so tudi likovno delavnico kjer so se še sami preizkusili pri ustvarjanju stripa. Kot dodatek smo si ogledali tudi razstavljeno in nagrajeno likovno delo našega učenca Anžeta Žebalca, ki je v lanskem letu sodeloval pri likovnem natečaju Narodne galerije. Po končanem ogledu smo se odpravili v mestni park Tivoli, kjer smo ustvarjali v Jakopičevem sprehajališču – galeriji na prostem.

 

Oznake: