V četrtek, 7. 10. 2021, smo imeli učenci in učenke šestih razredov kulturni dan. Obiskali smo Lutkovno gledališče Ljubljana, kjer smo si ogledali predstavo Tajno društvo PGC, ki je nastala po literarni predlogi Antona Ingoliča.

V predstavi glavni lik Miha (Rok Kunaver) zaradi slabih ocen v šoli začne zbirati risalne žebljičke. Kmalu se mu pridružijo še trije sošolci in ustanovijo Tajno društvo PGC. Skupaj kradejo žebljičke iz oglasnih desk v šoli in v bloku ter začnejo nanje pritrjevati svojo poezijo.

Predstava je bila zanimiva, napeta in zabavna, tudi zaradi glasbenih in plesnih vložkov. Nekatere je sicer razočaral konec, saj so bili glavni junaki na koncu za svojo angažiranost kaznovani in razseljeni po celi Sloveniji.

Po predstavi smo zaradi slabega vremena hitro odšli na avtobus in se vrnili v šolo, kjer smo se pogovarjali o predstavi. Kulturni dan nam bo ostal v lepem spominu, saj smo bili nad predstavo navdušeni.

Učenci in učenke 6. razredov

 

Oznake: