Krtinski prvošolci so bili navdušeni nad obiskom gospe Tanje Pečjak, ki je na zanimiv in zabaven način predstavila poklice v njihovi pekarni (pek, slaščičar, laborant, prodajalec, tehnolog…). Spoznali smo pomen zaščitne opreme, glavne sestavine njihovih proizvodov, načine izdelave, vrste izdelkov…

Naše šolske klopi pa so se spremenile tudi v slaščičarske pulte na katerih smo gnetli testo in ga oblikovali v različne oblike. Obogatili smo jih še s posipi in spekli. Kako omamno je dišalo po šoli! Razvajali smo se še z drugimi Pečjakovimi dobrotami in uživali v celotnem dnevu, ki je čisto prehitro minil. Najlepša hvala gospe Tanji Pečjak in Pekarni Pečjak za sodelovanje, material in sladke priboljške!